تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - معنای شوک دقیقه نودی محمدباقر قالیباف..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"آقای قالیباف با کناره‌گیری از عرصه ی انتخابات به نفع آقای رئیسی، نشان داد که به دنبال گرفتن پست و مسئولیت ریاست جمهوری نیست، قالیباف در اوج اقتدار به نفع جریان انقلاب کنار رفت"

به گزارش خاکریز به نقل از رجانیوز، از همان زمان که حرف و حدیث‎ها در خصوص انصراف قالیباف در فضای تلگرام آغاز شد، برخی انقلابیون با این تصمیم مخالفت کردند. آنها معتقد بودند بخشی از رأی قالیباف به سبد روحانی خواهد رفت و این به سود ما نیست. با این همه، اما به نظر می‎رسد با بررسی نظرسنجی‎های جدید، انقلابیون آن‎قدر کار را تمام شده می‎بینند که حتی از واریز بخشی از آرای قالیباف به سبد روحانی هم هراس ندارند. آنها حتی نگرانی از این موضوع را خنده‎دار تلقی می‎کنند. انقلابیون مصمم شده‎اند کار روحانی را در مرحله اول تمام کنند...

بر خلاف آنها که با ادبیات سبد مشترک و غیرمشترک مدام می‎کوشند تا اعداد نظرسنجی‎های قدیمی را جمع و تفریق کنند، باید گفت انصراف قالیباف ابعاد مهم دیگری نیز خواهد داشت. شوک قالیباف، موجب ایجاد موجی بنیان‎برافکن در کشور می‎شود که تکلیف آنها که مرددند را نیز یک‎سره می‎کند. علاوه بر این، طبق همان نظرسنجی‎ها، با بررسی رأی دو به دو می‎توان توفیق حتمی رئیسی را در انتخابات نتیجه گرفت.

در انتخابات 92 این موج‎سازی با انصراف عارف به نفع روحانی و نقش‎آفرینی خاتمی رقم خورد. اینکه سبد آرای او سیاسی بود و یکسره به سبد روحانی رفت، یک بخش از واقعیت است و بخش دیگر آن موجی است که ساخته شد. در انتخابات کنونی با کنار رفتن قالیباف اکثر رأی‎های او به یکباره در سبد رئیسی قرار می‎گیرد و در عین حال بزرگترین شوک انتخابات 96 شکل خواهد گرفت. 

هم مشاهدات عینی و هم نظرسنجی‎ها، از یک‎سو نشان می‎دهند روحانی به شدت منفور است و حتی برخی طرفدارانش هم چندان تعصبی روی او ندارند و از سوی دیگر گرایش به رئیسی به شکل فزاینده‎ای در کشور شکل گرفته است. 

عکس‎های استقبال‎های مردمی روحانی و رئیسی به خودی خود بیانگر تمام واقعیت است. هر انسان منصف و بی‎طرفی، حتی از این عکس‎ها هم می‎تواند بفهمد چه کسی پیروز انتخابات خواهد شد. و من یتوکل علی الله فهو حسبه. به نظر می‎رسد بایست از هم‎اکنون آماده جشن پیروزی رئیسی باشیم. مثلاً می‎توان پرسید روز پیروزی چی بپوشیم؟ کجا جشن بگیریم؟ و...

متن کامل بیانیه ی دکتر  قالیباف:

"اتحاد به نفع مردم برای نجات اقتصاد"  قالیباف در اوج اقتدار به نفع جریان انقلاب کنار رفت.

بسم الله الرحمن الرحیم 

مردمِ شریف ایران: 
روزی که علی رغم مصالح شخصی، تصمیم گرفتم وارد صحنه انتخابات شوم، می دانستم با چه شرایط سخت و خطرناکی روبرو خواهم شد. چرا که روشن بود برای تغییر اساسی وضع موجود، راهی نیست جز مبارزه با ۴درصدی هایی که در سالهایی طولانی، توانسته اند بر شریان های اقتصادی و سیاسی کشور مسلط شوند و نه تنها اقدامی برای حل مهمترین معضلات روز اقتصادی و اجتماعی نكنند، بلكه روز به روز با ترجیح منافع خود و بی قانونی های گسترده، بر این بحران ها، به ویژه بر بحران ركود و بیكاری دامن بزنند.

همانطور که شهید بهشتی پیش بینی کرده بود، مبارزه با فرصت طلبانِ انقلابی نما، بسیار پرهزینه شده است. چون این جریان، موریانه وار در حال خوردن ریشه های انقلاب است و گروهی که نه تنها با انقلابی های اصیل تضاد مبانی فکری دارند، بلکه جریانی هستند که منافع مادی آنها به خطر افتاده است. لذا با توکل بر خداوند باری تعالی و با همه ی کمبودها و کم بضاعتی هایی که در خود می دیدم، تصمیم گرفتم با هدف تغییر وضع موجود، پای در میدان انتخابات بگذارم. میدانی که با تخریب ها، توهین ها و اتهام زنی های گسترده ای علیه خودم، خانواده ام و هوادارانم همراه بود و البته همه ی این ها مرا در پیمودن مسیری که انتخاب کرده بودم، مصمم و راسخ تر ساخت. 

در شرایط کنونی، آرمان اصلی کشور و مردم، تغییر وضع موجود است و برای رسیدن به این آرمان، چاره ای نبود جز اینکه با وجودِ داشتنِ برنامه ای دقیق و جامع برای حل مشکلات کشور، مبارزه ای واقعی و نه شعاری با اشرافی گری و فرصت طلبی هم آغاز می شد. لذا تلاش کردم، در کنار ارائه ی برنامه های دقیق که توانایی اجرایی شدن آن ها نیز وجود داشت، با شیوه ای صریح و اخلاقی، مبارزه با ۴ درصدی ها را آغاز کنم و در راه این مبارزه، نه از تخریب ها و تهدیدها ترسیدم و نه هیچ گاه پا را از اصول فراتر گذاشتم و در کنار شفاف سازیِ زندگیِ اقتصادیِ شخصی ام، حرفی بی سند و بی مبنا نزدم. در حالی که آنها در عین تخریب های کور، نتوانستند از لرزه ای که بر اندام شان افتاده است جلوگیری کنند، بگونه ای که تمام امکانات خویش را برای مقابله با این جنبش مردمی به خط کردند و از این پس نیز این تخریب ها توسط این ۴ درصدی ها ادامه پیدا خواهد کرد.  

آنچه كه در این مقطع اهمیت دارد و حیاتی است، حفظ منافع مردم، كشور و انقلاب است و اكنون كه این آرمان بزرگ، جز با تغییر وضع موجود محقق نمی شود، باید به منظور وحدت در جبهه ى انقلاب، تصمیمى اساسی و خطیر گرفت. لذا براى حفظ این آرمان بزرگ، از همه ى حامیان مردمى خویش در سراسر كشور مى خواهم كه تمام ظرفیت و حمایت خود را براى موفقیتِ برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسى و به بار نشستن دولت كار و كرامت برای خدمت به مردم قرار دهند و از همه مردمی که در این مدت به تشکیل دولت مردم دل بسته بودند و از همه ی حامیان مردمی و یاران بی ادعایِ خودم که بی هیچ چشمداشتی و با تمام وجود، در جهت تحقق آرمانهای انقلاب تلاش کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم. انتظار ما و مردم بر این است كه این تصمیم، زمینه ساز آغاز دورانى جدید براى یك تحول اقتصادی باشد كه با قطع دست ۴ درصدی ها از اقتصاد، منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفین و محرومان در ایران سربلندمان گردد. 

مبارزه تازه آغاز شده است و تا ریشه کنی کامل فساد و ناکارآمدی، باید جان و آبروی خود را نیز بی چشمداشت فدا کرد.  

به عمل كار برآید ...  

"محمدباقر قالیباف"

"جعفر قادری" عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس نیز، با بیان اینکه آقای قالیباف با کناره‌گیری از عرصه ی انتخابات به نفع آقای رئیسی، نشان داد که به دنبال گرفتن پست و مسئولیت ریاست جمهوری نیست اظهار داشت: آقای قالیباف از بدنه اصولگرایان است و این اقدام وی، اوج جوانمردی و همراهی با جریان اصولگرایان بود و نشان داد که هر جا پای مصالح نظام و کشور در میان باشد جوانمردانه ایستاده است. وی با تاکید بر اینکه این اقدام قالیباف یک حرکت مثبت در جهت وحدت اصولگرایان و جلوگیری از تشتت آرا بوده است گفت: مردم وقتی تشتت آرا را در یک جبهه مشاهده کنند، اعتماد کمتری به آن جبهه خواهند داشت، اما این اتفاق میمون، سبب جلب اعتماد مردم به جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب خواهد شد و نتیجه ی آن را روز جمعه در رای یک‌پارچه به آقای رئیسی خواهیم دید. قادری با تبریک به آقای قالیباف به خاطر این از خودگذشتگی افزود: قطعاً این حرکت ارزشمند آقای قالیباف، در افزایش آرای آقای رئیسی تاثیر زیادی خواهد داشت.برچسب ها : قالیباف ,  انصراف ,  حجت الاسلام رئیسی ,  دکتر قالیباف , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :اخبار , سیاسی ,