تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - دکتر سعید جلیلی در اصفهان..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"میگویند به ما رای دهید که تحریمهای غیر هسته ای را برداریم! شما ابتدا بگویید که سرنوشت تحریمهای هسته ای چه شد؟ بگویید به جای بتون ریختن در تاسیسات هسته ای کشور چه به دست آورده اید؟ تحریمهای شورای امنیت که قرار بود لغو شود چه شد؟ طبق بند 37 برجام، اگر ایران از طرف مقابل به خاطر عمل نکردن به تعهداتش شکایت کند، ظرف 30 روز تمام قطعنامه های قبلی علیه خود ایران بر میگردد"

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: چرا وقتی از پیشرفت کشور سخن گفته میشود عده ای به سرعت در آبان 94 طرحی به نام ipc را تصویب میکنند؟ و وقتی نخبگان کشور مشکلات را بیان میکنند خود این دولت مجبور میشود در عرض چند ماه 55 بار این سند را اصلاح کند! چگونه این دولت دارای تدبیر است اما فقط یک مصوبه اش 55 بار اصلاحیه داشته و هنوز هم مشکل دارد؟

به گزارش خاکریز، دکتر سعید جلیلی "نماینده ی مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی" که شنبه شب در مسجد سید اصفهان حاضر شده بود گفت: حضرت امیر (علیه السلام) در نامه به مالک اشتر میفرمایند: اگر ملتی دنبال سعادت اند، بدانند که راه این سعادت، پیروی از  سنن و دین الهی است و اگر این راه را انتخاب نکردید، فرجامی جز بدبختی ندارید! وی افزود: حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در آخرین سال حیاتشان فرمودند: اگر چه دشمنان کشور نمیتوانند با گزینه ی نظامی و جنگ حرکت ملت را منحرف کنند، اما از طریق تحریف اصول انقلاب، تلاش میکنند تا این انحراف را شکل دهند و "اسلام امریکایی" که اسلام راحت طلبان و اشراف است، دشمن اصلی حرکت کشور است...

دکتر جلیلی، با تاکید بر اینکه باید واقعیت ها را شناخت، گفت: آنها که سند 2030 را به این سرعت امضا کردند، چه اسنادی را کنار گذاشتند؟ ما اسناد بالا دستی زیادی مانند سند تحول را داشتیم، ولی چرا مباحثی را میپذیرند و اجرایی میکنند که خروجی آن، سعادت ملت ایران نیست؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: چرا وقتی از پیشرفت کشور سخن گفته میشود، عده ای به سرعت در آبان 94 طرحی به نام ipc را تصویب میکنند؟ و وقتی نخبگان کشور مشکلات را بیان میکنند، خود این دولت مجبور میشود در عرض چند ماه 55 بار این سند را اصلاح کند! چگونه این دولت دارای تدبیر است، اما فقط یک مصوبه اش 55 بار اصلاحیه داشته و هنوز هم مشکل دارد؟  وی با اشاره به کسانی که سخن از شفافیت و حقوق شهروندی میزنند، گفت: در اواخر دولت اصلاحات، قراردادی در مورد منابع گازی ملت ایران، به مدت 25سال با شهروند یکی از کشورهای کوچک منطقه "یعنی امارات" تحت عنوان قرارداد "کرسنت" منعقد میشود و طبق این قرارداد، متعهد میشویم تا 25سال "بین 500 تا 800 میلیون متر مکعب" به این کشور منابع صادر کنیم، بگونه ای که تا 7 سال، برمبنای 17دلار و بعد از آن تا 40 دلار قیمت منابع ما می تواند افزایش یابد.

دکتر جلیلی افزود: این در حالی بود که همزمان ایران با ترکیه قراردادی مشابه با قیمت 150 دلار منعقد کرده بود. وی ادامه داد: اینها بگویند کدام یک از آحاد ملت ایران به این قرارداد رضایت می‌دهد؟

دکتر جلیلی گفت: در زمان دولت نهم، پرونده کرسنت به دادگاه می رود و ایران پیگیری میکند که این پرونده فساد دارد و خسارت به کشور وارد می کند. جالب اینکه خود آقای روحانی هم در آن زمان می گوید در این قرارداد فساد وجود دارد، ولی سال 92  عوامل این قرارداد در دولت یازدهم مسؤولیت میگیرند و به همین علت ایران در دادگاه محکوم می شود، چون به متهم این فساد پست در دولت داده می شود.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی افزود: بعد همین افراد مدعی میشوند که این قرارداد را نگذاشتند اجرا شود.

دکتر جلیلی با اشاره به سخنان روحانی در ورزشگاه 12 هزارنفری آزادی که گفت واقعیتها را به مردم بگویید، گفت: اتفاقاً بر این اساس، واقعیات را به مردم بگویید و توضیح دهید که چرا چند ماه قبل، ترکیه علیه ایران شکایت کرد که ایران به کشورهای دیگر ارزان تر گاز فروخته و بر این اساس ایران محکوم شد که 13.5 درصد قیمت فروش خود را کاهش دهد و برای سالهای بعد یک میلیارد و 875 میلیون دلار خسارت پرداخت کند؟ وی تاکید کرد: بر اساس حکم دادگاه، جریمه ایران از بهمن ماه 95 اجرایی شده و به همین خاطر به عنوان جریمه، مجانی به ترکیه گاز صادر می کنیم. آیا این دیپلماسی هوشمندانه است؟ بگویید چرا گاز ترکمنستان قطع شد؟ گزارش دهید چه کارنامه ای در عرصه ی دیپلماسی با همین کشورهایی که دوستان ما هستند دارید؟

دکتر جلیلی ادامه داد: شما که مدعی دیپلماسی و تعامل سازنده با جهان هستید، بگویید چرا ترکیه که با عراق رابطه ی تیره دارد، از ایران که دوست عراق است صادرات بیشتری به این کشور دارد؟ وی افزود: چگونه مدعی هستید تنها شما میتوانید تعامل سازنده با جهانیان داشته باشید؟ مگر ده سال پیش ما به ونزوئلا 5000 تراکتور صادر نمیکردیم، تا حدی که کارخانه ی تراکتور سازی نمیتوانست سفارش جدید قبول کند؟ یا مگر ده هزار مسکن برای آنها نساختیم، در شرایطی که پولش را جلوتر به ما میدادند؟ 

دکتر جلیلی ادامه داد: همین کسانی که مسخره میکردند که چرا با ونزوئلا رابطه داریم، بگویند چند نفر از وزرای این دولت در ونزوئلا شرکت ایجاد کرده بودند و "شرکت خانه سازی ایرانیان" به چه کسانی تعلق دارد؟ بر سر منافع شخصیتان خوب تا آنجا می رفتید! وی گفت: میگویند به ما رای دهید که تحریمهای غیر هسته ای را برداریم! شما ابتدا بگویید که سرنوشت تحریمهای هسته ای چه شد؟ بگویید به جای بتون ریختن در تاسیسات هسته ای کشور چه به دست آورده اید؟ تحریمهای شورای امنیت که قرار بود لغو شود چه شد؟ طبق بند 37 برجام، اگر ایران از طرف مقابل به خاطر عمل نکردن به تعهداتش شکایت کند، ظرف 30 روز تمام قطعنامه های قبلی علیه خود ایران بر میگردد!

دکتر جلیلی افزود: چرا وقتی به گفته ی خودتان، آمریکا برجام را نقض کرد، شما نتوانستید شکایت کنید؟ چون این بند در برجام وجود دارد! چرا واقعیتها را به مردم نمیگویید؟ وی گفت: مگر تحریم چرخه ی دلار به بهانه ی هسته ای و بعد از قطعنامه 1803 وضع نشد؟ پس چرا امروز این تحریم هنوز وجود دارد؟ مگر قرار نبود تحریمهای هسته ای لغو شود؟ آیا سفارتخانه های ما میتوانند حساب دلاری باز کنند؟

نماینده ی مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: تلاش ده سال جوانان ایران را از کشور خارج کردید. در راکتور اراک بتون ریختید. سانتریفیوژها را جمع کردید و امروز باید گزارش دهید چرا همین تحریمهای هسته ای را هم نتوانستید لغو کنید. تحریمهای غیر هسته ای پیشکش!

دکتر سعید جلیلی گفت: چرا 83 طرح و بیانیه در کنگره ی امریکا پس از برجام ناظر به تحریم های ایران وضع شد؟ میگویند به ما رای دهید تا دیگر تحریمها را برداریم! غیر از این است که میخواهید در 4 سال آینده در دیگر منابع قدرت کشور نیز بتون بریزید؟ وی افزود: شنیدم امروز رییس جمهور گفته، به جنگ فناوری های جدید نروید! چه کسانی به جنگ فناوری های جدید می روند؟ غیر از کسانی که اجازه پرتاب ماهواره های جدید را نمیدهند؟ 

دکتر جلیلی گفت: شما از نمایش اقتدار کشور هراسان میشوید و سوال ما این است که چرا اگر ملتی بخواهد قدرت دفاعی خود را نشان دهد، شما آن را خنجر به پشت خودتان تعبیر میکنید؟ بگویید چه نسبتی با دشمن دارید؟

نماینده ی مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: میگویند ما میخواهیم برای ملت ایران اعتبار کسب کنیم! ما میگوییم شما ملت ایران تحقیر نکنید، کفایت میکند. دیگران برای ملت ایران سر تعظیم فرود آوردند! وی ادامه داد: چرا کسانی از پرتاب ماهواره و از نشان دادن قدرت دفاعی کشور ناراحت می شوند؟ چون قائل به برد_برد هستند. چرا که برد و پیشرفتهای کشور ما تا جایی باید ادامه داشته باشد، تا کدخدا ناراحت نشود! نگاه دیپلماسی التماسی این است.


دکتر جلیلی گفت: آقای رئیس جمهور در مناظره ادعا کرد، یک بانک خارجی قرار است ده میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کند! لطفاً شفاف باشید و بگویید نام این بانک چیست و در کدام کشور است؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز از  آزادی بحث میکنند! کسانی که با اکثریت شکننده ی 250 هزار نفری رای آوردند و بعد انتخابات نیز همه به وی تبریک گفتند، با چه ادبیاتی با منتقدانشان حرف زدند؟ ما را به جهنم حواله دادند و از تعابیری مثل بیسواد و بی شناسنامه استفاده کردند! کسی میتواند از آزادی سخن بگوید که دشمنان آزادی ایران را به رسمیت نشناسد و دانشمند هسته ای این کشور را تبعید به شرکت فاضلاب نکند! وی ادامه داد: بحث از حقوق شهروندی میکنند! شما ابتدا بگویید وقتی بیش از 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور را افزایش دادید، حق شهروندان ما از آن مبلغ چقدر بوده است؟ یک گزارش در این باره بدهید!

دکتر جلیلی گفت: حق شهروندی این است که یک کشاورز بداند چقدر از این تسهیلات بهره برده است؟ حق شهروندی این است که اگر طبق قانون اساسی، دولت مکلف به ایجاد مسکن برای مردم است، بگویید چه دستاوردی در این رابطه برای مردم داشتید؟ مسکن مهر اگر ایراد داشت، ایراد آن را برطرف میکردید و ادامه میدادید، ولی 3 سال است که خودتان هم اذعان میکنید در بخش مسکن رکود حاکم شده است! وی افزود: حق شهروندی این است که صدای آن معدنکاری که بیان میکند چند ماه است حقوق نگرفته به موقع شنیده شود، نه نزدیک انتخابات!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بگویید بعد 4 سال دستاوردتان چه بوده است؟ چرا میخوهید بین 4 سال گذشته و 4 سال آینده دیوار بکشید؟ امروز به جای ارائه دستاوردتان میگویید میخواهند در پیاده روها دیوار بکشند! شما هستید که قصد دیوار کشیدن بین عملکردتان و آینده را دارید!

دکتر جلیلی تاکید کرد: حق شهروندی این است که بگویید جوان کشور حق شغل دارد یا نه؟ بگویید برای نظارت مردم چه حقی قائل هستید؟ برای اینکه مردم در برخورد با فساد به شما کمک کنند چه بسترهایی فراهم کردید؟ اینها حقوق شهروندی است! وی افزود: ظرفیت صنایع پایین دستی پتروشیمی کشور، به گفته کارشناسان این بخش، در سال بیش از 16 میلیون تن است. سال 92 ظرفیت بیش از 3 میلیون تن آن فعال بود، ولی بعد 4 سال، همان را به 2.2 میلیون تن کاهش داده اید! کسانی که در این صنعت فعالیت میکنند و تخصص دارند، میگویند هر یک میلیون تن مواد پتروشیمی 200 هزار شغل ایجاد میکند، اما وقتی این مطلب بیان میشود، رئیس جمهور میگوید 50 میلیون تن در سال تولید میکنیم! یعنی رئیس جمهور ما فرق بین صنایع پایین دست و بالا دستی پتروشیمی را نمیداند؟!

دکتر جلیلی ادامه داد: گزارش دهید چه کارنامه ای در بخش کشاورزی داشته اید؟ رهبر معظم انقلاب، در سال 92 اجازه دادند برای استفاده از 550 هزار هکتار زمین حاصلخیز خوزستان یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ی ملی برداشت کنید. امروز بگویید چه کرده اید؟ وی در پایان افزود: اگر امروز دنیا اذعان میکند امنیت ایران مثال زدنی است، چون بر اساس یک نگاه مبتنی بر قرآن و عترت و تفکر انقلابی بود، نه اینکه امنیت خود را از دیگران التماس کنیم!
*رجانیوز


برچسب ها : سعید جلیلی ,  انتخابات ,  اصفهان ,  مسجد سید , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :اخبار , سیاسی ,